piątek, 12 września 2014

Nie w Opolu, ale w Łodzi

Ciekawe dyskusje i jeszcze ciekawsi dyskutanci, niezgorsze imprezy integracyjne - to stałe cechy Festiwalu Obywatela odbywającego się w Łodzi. W tym roku festliwal odbedzie się po raz dziesiąty. 



W telegraficznym skrócie odbędą się m.in.

* Panel dyskusyjny o stanie państwa oraz społecznym i gospodarczym bilansie transformacji, w którym weźmą udział dr hab. Ryszard Bugaj i dr hab. Zdzisław Krasnodębski

* Spotkanie z prof. Leokadią Oręziak ze Szkoły Głównej Handlowej od lat walczącą o demontaż nieudanego systemu obowiązkowych Otwartych Funduszy Emerytalnych;


* Debata o podatkach, z udziałem prof. Witolda Modzelewskiego, współtwórcy polskiego systemu fiskalnego oraz krytyka jego późniejszych zmian.

* Debata o ruchach miejskich, z udzia szefa inicjatywy Kraków Przeciw Igrzyskom, która storpedowała plany organizacji zimowej olimpiady, a teraz walczy o prospołeczne zmiany w polityce lokalnej) oraz szefa stowarzyszenia Miasto Jest Nasze, walczącego o obywatelską reprezentację w stołecznym samorządzie.

* Spotkanie z Justyną Chrapowicz – szefową „Solidarności” w Lidlu, która opowie o swojej działalności na rzecz praw pracowników oraz bezprawnym zwolnieniu, które było jej skutkiem.

* Panel o przemianach geopolitycznych za naszą wschodnią granicą, z udziałem m.in. Agnieszki Romaszewskiej-Guzy – reporterki i historyczki,

Nowy Obywatel Poprawiony!

Tak, tak, organizatorzy p. Agnieszkę przedstawili jako HISTORYCZKĘ. Potraktujmy to jako wypadek przy pracy ciekawego środowiska arcyciekawego pisma Nowy Obywatel, skupiajacego - co jest rzadkościa w III RPRL - ludzi, którym sie chce. Tymczasem p. Agnieszka nie jest historyczką, ani histeryczką tym bardziej. Jest HISTORYKIEM,  oczywiście. Daj sobie spokój Nowy Obywatelu z tym dżenderem, chyba że chcesz być jeszcze nowszy (poprawiony), a na patrona festiwalu wziąć postępową premierę (premierkę) Kopacz.


wdd

http://tygodnikc.blogspot.com/2014/02/kulturalne-widzimisie.html


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz