sobota, 30 sierpnia 2014
Czas, start!
środa, 27 sierpnia 2014
Siatkarski poker
Na stadionie piłkarskim rozpoczną się mistrzostwa siatkarskie |
Kiedy rozpoczynające się wkrótce mistrzostwa świata w męskiej siatkówce będą udane? Gdy polska reprezentacja zdobędzie medal – najlepiej złoty – i gdy Polsat odkoduje transmisje meczów.
Czy ten pierwszy warunek zostanie spełniony, dowiemy się najpóźniej za trzy tygodnie, gdy odbędzie się finał. Drugi warunek prawie na pewno nie zostanie spełniony, bo telewizja Polsat, zapewniająca przekaz, nie chce słyszeć o transmisji w otwartym kanale. To zresztą, obok skreślenia z listy zawodników reprezentacji Bartosza Kurka, najbardziej dyskutowana przez kibiców sprawa.
Warszawa warta Sasina
wtorek, 26 sierpnia 2014
Różne rzeczy mogą się dziać
Zbliżające się Mistrzostwa świata w siatkówce to ewenement o skali światowej, rekordowa liczba uczestników, kibiców, z pewnością wspaniały klimat - mówi Edward Pleń SDB.
Rozmowa z ks. Edwardem Pleniem SDB, krajowym duszpasterzem sportowców
Szansa na sukces
poniedziałek, 25 sierpnia 2014
Czas na reparacje
Przeciwnie: sama je płaciła Sowietom, za… Niemców. Czas wrócić do sprawy, potrzebna jest dobra wola rządu. „Tusku, musisz!”.
Miasto z wyrokiem
Wyrok na Warszawę Niemcy wydali jeszcze zanim zaczęli je bombardować 1 września 1939 r. Niszczyli miasto metodycznie, zostawiając budynki, które mogły przydać się w niemieckim mieście, które miało powstać w miejsce.
Ruki w wierch: wieści z dworu
Minister Sikorski, fachura od murzyńskości Polaków, właściciel dworku w Bydgoskiem, chce odróżnić się od tych, którzy nie mają dworków w Bydgoskiem. Miał prawo minister, po coś jest ministrem, prawda
Jak to zrobić? Proste, trzeba wystapić do resortu administracji o wydzielenie posiadłości leżącej w granicach wsi Chobielin jako oddzielnej jednostki administracyjnej. Czyli stworzyć własną wieś.
niedziela, 24 sierpnia 2014
Z życia jelit: sezon na ogórki
No wreszcie! Sezon ogórkowy się kończy, będzie ciekawie. Był jednak tak krótki, jak lato bez deszczu na Ruwenzori. A lato tam deszczowe.
Zaszył się premier Donald, przyjmując taktykę Jarosława, że im mniej go widać, tym bardziej mu rośnie. Czy mu urośnie, gdy ludzie wrócą z plaż, zobaczymy. Tak, czy siak, apel do ankieterów: nie wypada, żeby Donaldowi nie urosło. Litości.
piątek, 22 sierpnia 2014
Oczy w górę: Szczęście już jesienią
Już dawno warszawiacy nie byli tak szczęśliwi, jak wkrótce będą. A zadba o to nasza kochana prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz.
Mogliśmy się już przyzwyczaić, że z utęsknieniem powinniśmy oczekiwać na jesień, bo wtedy, jak grzyby do deszczu wyrastają stacje metra, drogi i gmachy.
Oczywiście, nie każdej jesieni powinni tęsknie wyglądać, lecz wyborczej, a szczególnie takiej, w której startuje nasza kochana Hanna GW, albo trzeba pokazać, że rządy POrtii to nie w kij dmuchał, przeciwnie, czas Polski (i stolicy) w budowie.
Oczywiście, nie każdej jesieni powinni tęsknie wyglądać, lecz wyborczej, a szczególnie takiej, w której startuje nasza kochana Hanna GW, albo trzeba pokazać, że rządy POrtii to nie w kij dmuchał, przeciwnie, czas Polski (i stolicy) w budowie.
niedziela, 17 sierpnia 2014
Spuszczają z nas powietrze
Klasa średnia, drobna przedsiębiorczość, stanowiąca większość gospodarki, powinna być esencją rozwoju państwa. Tymczasem...
środa, 13 sierpnia 2014
Na wielkiej górze
Rozmowa z Marcinem Kaczkanem z Klubu Wysokogórskiego w Warszawie, który zdobył właśnie K 2, drugi co do wysokości i najtrudniejszy szczyt ośmiotysięczny
Było wyjątkowo dobrze jak na tą górę, sporo pogodnych dni. Spodziewałem się gorszych warunków.
uwaga, uwaga, nadchodzi
fot marcin żegliński |
Nadchodzi Pętla Ósemki, do Klubu Ronina. Powoli, bo jeszcze ma czas, tym bardziej, że pod rękę weźmie ją bard Paweł Piekarczyk, Dumny ponoć Oszołom, który może już nie tańczy, ale za to śpiewa i gra.
Pętla to kabaret ludzi, którym serca, nawet jesli nie od razu wyrosły z prawej strony, to własnie tam przemieszczają się, a nawet spoczęły. Z tego powodu oferuja żart, dowcip, wiersz, ironię, sarkazm, siarkazm i tym podobne gatunki literackie. Warto ich posłuchać, bo na ogół nie piszą, za to mówia, śpiewają i przytupują.
wtorek, 12 sierpnia 2014
Oczy w górę: Lepší život v Praze
„Słyszałem, że Warszawa jest coraz piękniejsza” – rzekł niewidomy. „Podobno” – odpowiedział widzący. Ludzie wolą miasta ładne niż ciekawe, bo łatwiej im przychodzi patrzenie niż myślenie.
A jeśli patrzenie i myślenie przychodzą równie trudno? Setki, tysiące, dziesiątki tysięcy billboardów, banerów, tablic, płacht mało-, średnio- i wielkoformatowych wiszą i stoją jak stolica długa i szeroka.
poniedziałek, 11 sierpnia 2014
Syn Lwa
Pierwszy przewodniczący rzeszowskiej Solidarności, potem działacz Solidarności Walczącej, a w III RP wieloletni radny miejski. Zmarły w poprzednim tygodniu Antoni Kopaczewski lubił chodzić swoimi ścieżkami.
niedziela, 10 sierpnia 2014
Będzie Bosco
Trzeba będzie wybierać. W tym samym czasie, w czterech miejscach niedaleko Warszawy odbędą się kilkudniowe, wakacyjne, plenerowe, rekolekcyjne spotkania młodzieży.
Już tradycyjnie w końcu sierpnia mazowieccy franciszkanie, kapucyni, pallotyni i salezjanie ściągają do Niepokalanowa, Serpelic, Ołtarzewa i Czerwińska po kilkuset młodych ludzi. Czym się te rekolekcyjne, plenerowe spotkania różnią?
piątek, 8 sierpnia 2014
Oczy w górę: Rowery na tory
Panom już naprawdę dziękujemy! Tym razem to nie do rządzącej krajem i stolicą POrtii, ale do panów, którzy wymyślili, by zablokować Warszawę w dzień powszedni, w godzinach szczytu wyścigiem Tour de Pologne.
poniedziałek, 4 sierpnia 2014
Co roku, 5 sierpnia
Jak co roku środowisko związane z Kręgiem Pamięci Narodowej i Komitetem Katyńskm spotka się przy krzyżu Traugutta, w miejscu, gdzie przed 150 laty Rosjanie stracili ostatniego przywódcę Powstania Styczniowego.
Robią to od końca lat 70. – dwa razy w roku, 22 stycznia, w rocznicę wybuchu powstania i 5 sierpnia, w rocznicę stracenia Romualda Traugutta – mówi Andrzej Melak, jeden z organizatorów uroczystości.Chcą zredukować Redutę
W najbliższych tygodniach może rozstrzygnąć się sprawa być albo nie być legendarnej Reduty Ordona. Reducie grozi likwidacja: w jej miejscu mają powstać apartamentowce.
Instrukcje dla Tuska
Czy wybór Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej to wielki sukces Polski? Jeszcze nie jest, ale może być. Pod pewnymi warunkami.
Wybór wywołał euforię w środowiskach sprzyjających szefowi rządu. Mówiono o jednej z najważniejszych chwil w… historii Polski. Politycy PO wprost jednak kojarzyli wybór z bieżącą polityką.